Dubaj v prosinci

Dubaj v prosinci

Prosinec v Dubaji znamená měsíc, kdy zima začne vystrkovat drápky, přitom se ale ještě dá chodit i v noci v krátkém rukávu a koupat v moři. 

Počasí v prosinci

V prosinci denní teploty začínají klesat pod 30 stupňů a objevují se první mraky. Na severu Emirátů hrozí i nějaké srážky, v Dubaji si ale zpravidla užijete ještě krásné počasí, kdy je přes den příjemně teplo na ležení na pláži a večer chládek na procházky po městě. Zejména, pokud se ale třeba chystáte na večer do pouště, je dobrý nápad vzít si s sebou třeba lehký svetřík.

Takhle vypadá prosinec 2017 podle Accuweather:

Dubaj předpověď počasí na prosinec

Co se děje v prosinci

I v Dubaji je prosinec ve znamení chystání se na Vánoce. Od začátku měsíce najdete vánoční sekci v každém obchodě a zhruba tak od druhého týdne začínají být vyzdobené všechny obchoďáky a výzdoba se začíná objevovat i ve spoustě bytů. Začátek prosince je ale jednoznačně ve znamení „UAE National Day“, tedy výročí založení Spojených arabských emirátů, který se slaví 2. prosince (a zpravidla 1. 12. bývá volno).

Jste-li v tomto čase v Emirátech, uvidíte vlajky na každém kroku, nazdobená auta, ohňostroje, air show a spoustu dalších atrakcí spojených s tímto dnem.

UAE Flag garden na pláži Kite Beach
UAE Flag garden na pláži Kite Beach

Silvestr v Dubaji

Velkolepý je pak samozřejmě silvestr v Dubaji. Každý rok se vláda snaží připravit nejúžasnější a největší ohňostroj, co kdy kdo viděl. Největší centrum dění je v Dubai Downtown, kolem Burj Khalify. Na konci roku 2015 se tu sešlo téměř 2 000 000 lidí! Pokud máte rádi masové akce, tady nemůžete chybět. Jinak ale ohňostroj uvidíte ze spousty dalších míst v Dubaji. Od Downtownu světelná show pokračuje většinou podél pobřeží k Burj Al Arab, poté k palmovému ostrovu a hotelu Atlantis a končí na pláži JBR.

Nezapomeňte, že v Dubaji je zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti, což platí i na silvestra. Vzít si tak s sebou do ulic flašku Bohemky, nemusí být nejlepší nápad. Pokud byste si chtěli na silvestra zajít do baru, tak vězte, že většina z nich bude na tento večer nabízet pouze speciální balíčky, kdy vás rezervace stolu vyjde minimálně na několik stovek dirhamů.

Autor příspěvku: dubajčan

Užívám si život v Dubaji se všemi jeho klady a zápory. Protože si myslím, že Dubaj je super město, chci ho ukázat v celé své kráse všem ostatním.